نحوه داوری و اسامی داوران محترم نشریه

ضمن تشکر از تمامی داوران نشریه مراحل انجام داوری در سامانه نشریه به شرح زیر می باشد

از داوران گرامی نشریه درخواست می شود در اعلام حساب بانکی فقط شماره حساب بانک تجارت خود را اعلام نمایند. بدیهی است واریز حق داوری از سایر بانک ها مقدور نخواهد بود

مجله علمی – پژوهشی برنامه ریزی شهری و توسعه منطقه ای  جهت داوری مقالات به صورت الکترونیک طبق مراحل زیر عمل فرمایید:

1-      انتخاب گزینه مقالات جدید در صفحه اختصاصی داور

2-      انتخاب عنوان "کد مقاله" از جدول مورد نظر

3-      نمایش مشخصات مقاله شامل:

 

انتخاب گزینه "شما می توانید داوری این مقاله را قبول یا ردکنید" سمت چپ سایت؛ در صورت انتخاب عنوان "من قبول می کنم مقاله را داوری کنم." و انتخاب گزینه ذخیره، مقاله به قسمت بعد "مقالات در حال داوری" ارسال می شود و در صورت انتخاب گزینه "من قبول نمی کنم مقاله را داوری کنم"و نوشتن "دلایل شما برای ردداوری" و انتخاب گزینه ذخیره مقاله از صفحه داوری شما خارج می شود.

4-       در صورت قبول داوری مقاله به صفحه اختصاصی داور برگشته و گزینه مقالات در حال داوری را جهت داوری انتخاب فرمایید.

5-      انتخاب عنوان "کد مقاله" از جدول مورد نظر.

6-      نمایش مشخصات مقاله.

7-   انتخاب گزینه مشاهده فایل (علامت فلش سبز رنگ) از عنوان "فایل مقاله مخصوص داوران" از جدول فایل های مرتبط در انتهای صفحه.

8-      ذخیره کردن فایل مقاله در حافظه رایانه خود .

9-  جهت مشاهده فرم ارزیابی مقالات به صفحه اختصاصی داور رفته و گزینه " فرم داوری" را انتخاب فرمایید و در پنجره بازشده فرم را تکمیل فرمایید و سپس گزینه ذخیره را انتخاب فرمایید.

نکته:

-جهت اصلاح،بازنویسی یا انصراف از فرمان داده شده از شکل "جارو" در سمت چپ سؤال استفاده کنید

-در انتهای فرم امکان چاپ فرم، انصراف از ادامه کار( بستن پنجره) و بازنویسی کامل فرم وجود دارد.

11- در کارد " توضیحات داور" توضیحات خود را قرار داده و گزینه ذخیره را انتخاب فرمایید.

12- با انتخاب گزینه Browse در سمت چپ سایت و انتخاب گزینه ارسال می توانید مقاله ای را که در آن اصلاحات شما انجام گرفته را باز خوانی کنید.

12- گزینه نظر داور شامل قابل انتشار، بازنگری جزئی و ... را جهت نظر نهایی انتخاب فرمایید.

پس از تکمیل توضیحات گزینه ذخیره را جهت تکمیل کار داوری خود انتخاب فرمایید.

13- مقاله داوری شده در صفحه اختصاصی داور در عنوان سوم "مقالات داوری شده" قرار خواهد گرفت.

14- در این صفحه با انتخاب علامت " ذره بین" می توانید نتیجه داوری خود را مشاهده کرده و با انتخاب علامت "ضربدر" می توانید آنرا حذف نمایید.

نظر به اینکه اسامی داوران و سمت آنها براساس  صفحه شخصی ثبت نامی داوران محترم به طور اتوماتیک ظاهر می شود از داوران محترم نشریه درخواست می شود با مراجعه به صفحه شخصی اطلاعات کاربری خود را ویرایش نمایند. تبدیل به داور شدن نویسندگان محترم  توسط نشریه انجام می پذیرد. برای اضافه شدن کلمه عنوان (دکتر یا مهندس) در ابتدای نام  آن را تایپ فرمایید. در قسمت سمت /سازمان- پست اجرایی فعلی - مرتبه دانشگاهی رشته تخصصی -  و دانشگاه محل خدمت یا سازمان محل خدمت ( مثال : مدیر گروه برنامه ریزی شهری و منطقه ای  - استاد برنامه ریزی شهری - دانشگاه تبریز) (مثال 2 در مورد سازمان ها: استادیار برنامه ریزی شهری- مرکز تحقیقات شهرداری تهران  ...)  خود را درج فرمایید.چنانکه علاقه ای به داوری ندارید و یا برای مدتی مشغله بیشتری داشته باشید می توانید در برابر گزینه داور در صفحه شخصی خیر را انتخاب نمایید. هیات تحریریه نشریه انتظار دارد تا داوران محترم با تغییرات به موقع علاقمندی به داوری و پاسخگویی به موقع به نتیجه داوری موجب نشر به هنگام و به روز نشریه گردند.